Ana sayfa Tatil Fırsatları Yılbaşında Gidebilecek En Ucuz Ülkeler

Yılbaşında Gidebilecek En Ucuz Ülkeler

837
0

Yılbaşında bir tatil planlıyorsanız “Yılbaşında Gidebilecek En Ucuz Ülkeler” başlığı sizi ilgilendiriyor demektir.

Acısıyla tatlısıyla bir yılı daha geride bırakıyoruz. Şimdi ise sıra 2018 yılının son günlerinde umutlu, mutlu bir yıla kendimizi hazırlamak için planlamaya geldi. Peki siz bu özel geceyi nasıl ve nerede kutlayacağınıza karar verdiniz mi? Bu önemli geceyi nerede ve nasıl kutlayacağına karar veremeyenler ve artan kur artışına inat yurtdışında geçirmek isteyenler için online seyahat markası biletall.com son blog yazısında “Yılbaşında Gidilebilecek En Ucuz Ülkeler“i derledi.

Yılbaşında Gidebilecek En Ucuz Ülkeler

Ukrayna

Listemizin ilk sırasında Ukrayna yer alıyor. Seyahat etmeniz için vize gereksinimi duymayan ülkelerden biri olan Ukrayna, coğrafi konumu nedeniyle ülkemize de gayet yakın.

Para birimi Grivna ve dili Ukraynaca olan Ukrayna 44.5 milyon nüfusa sahip. Fiyat ve pahalılık konusuna gelirsek, diğer Avrupa ülkelerine kıyasla burada daha ekonomik bir tatil geçirebilirsiniz.

Yılbaşında Gidebilecek En Ucuz Ülkeler

Arnavutluk

Listemizin ikinci sırasında ise Arnavutluk yer alıyor.

Güney Avrupa’da bulunan Arnavutluk’un dili Arnavutça ve nüfusu 2.8 milyon civarında. Para birimi ise Leki. Nüfusunun az olması nedeniyle kalabalık tatil yerlerini sevmeyenler için iyi bir opsiyon olan Arnavutluk aynı zamanda diğer Avrupa ülkelerine kıyasla daha az bir bütçeyle tatil yapmanıza olanak sağlıyor.

Yılbaşında Gidebilecek En Ucuz Ülkeler

Gürcistan

Listemizin üçüncü sırasında ise Gürcistan yer almakta.

Yaklaşık 70 bin kilometrekare yüz ölçümüne sahip olan Gürcistan, Karadeniz’in doğu kıyısında yer alır. Dili Gürcüce ve nüfusu da 3.7 milyon. Para birimi ise Lari.

Yılbaşında Gidebilecek En Ucuz Ülkeler

Sırbistan

Listemizin 4. sırasında ise Balkanlar’da yer alan Sırbistan bulunuyor.

Resmi dili Sırpça olan Sırbistan’da İngilizce de yaygın bir şekilde konuşulmaktadır. Eğer İngilizce biliyorsanız bu ülkede insanlarla kolayca iletişime geçebilirsiniz. Para birimi Sırp Dinarı olan ülkenin nüfusu da 7 milyon civarında.

Eğer tatilinizi kalabalık olmayan yerlerde geçirmeyi seviyorsanız Sırbistan tam size göre!

Yılbaşında Gidebilecek En Ucuz Ülkeler

Makedonya

Yılbaşında Gidebilecek En Ucuz Ülkeler

Listemizin son sırasında ise Makedonya var. Güneydoğu Avrupa’da bulunan bir Balkan ülkesi olan Makedonya, resmi adıyla ‘’Makedonya Cumhuriyeti’’, 25.173 kilometrekarelik bir yüzölçümüne sahip. Nüfusu ise sadece 2 milyon.

Listedeki ülkelerin çoğu gibi Makedonya da kalabalığı sevmeyen insanlar için oldukça uygun bir ülke. Para birimi ise Makedon Dinarı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here