Ana sayfa Tatil Fırsatları Güven İslamoğlu ile Frig Vadileri Turu

Güven İslamoğlu ile Frig Vadileri Turu

643
0

Güven İslamoğlu rehberliğinde Kral Midas’ın efsanelerine ışık tutan Afyonkarahisar’ın tarihi ve mistik atmosferini hep birlikte keşfetmeye hazır mısınız?

Güven İslamoğlu ile Frig Vadileri Keşif turu

Kültür turizmine değer katmak misyonuyla NG Afyon’un ev sahipliğinde düzenlenen, geçmişten bugüne kadar uzanan tarihi bir yolculuğa sürükleneceğimiz Güven İslamoğlu ile Frig Vadileri Keşif turu 27 Nisan tarihinde gerçekleşecek. Kral Midas’ın efsanelerine ışık tutan Afyonkarahisar’ın tarihi ve mistik atmosferini, seyahat ve keşif tutkunları, Güven İslamoğlu ile beraber keşfetme fırsatı bulacak.

Keşif turunun ilk durağı, Midas’ın Anıtı olarak bilinen tarihi 1800’lü yıllara dayanan Yazılıkaya’da başlayacak. Yazılıkaya’dan Kümbet’e uzanan yolculuk sırasında, ormanlar ve peribacaları gibi doğa harikalarının eşliğinde, gezginler, güneşin doğuşuyla gökyüzünün kızıllığına da tanıklık etmiş olacak.

Güven İslamoğlu ile Frig Vadileri

Öğlene doğru dağlık Frigya‘nın en yüksek tepesinde, ana kayaya oyulmuş Roma ve Bizans lahit tipi kaya mezarlarının yoğun olarak bulunduğu gizemli bir yerleşim olan Seyircik Kalesi rotanın üçüncü durağı olacak.

Göynüş Vadisi’nin içinde yer alan esrarengiz Aslantaş ve Yılantaş anıtlarıyla medeniyetlerin izinde yolculuk yapmaya devam edilecek. Frigler döneminden beri yerleşim yeri olarak kullanılan İhsaniye/Döğer Ören yerinde Roma ve Bizans dönemine ait kaya yerleşim ve mezar odaları ile kiliseler sizi adeta geçmişe sürükleyecek.

Murathan Mungan’ın ‘Rüzgârların kanyonlarda ıslık çaldığı gün batımları, insanın içine dokunurdu’ sözünün tam olarak yaşanacağı Emre Gölü’nde anı ölümsüzleştirdikten sonra tur son bulacak.

26-28 Nisan tarihlerini kapsayan gezi ve konaklama paketiyle ilgili detaylı bilgiyi NG Hotels web sitesinde bulabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here