Ana sayfa Tatil Otelleri Golf Otelleri: Türkiye’nin En İyi 3 Golf Oteli

Golf Otelleri: Türkiye’nin En İyi 3 Golf Oteli

492
0
PAYLAŞ

Golf dünyada çok hızlı bir şekilde gelişen ve artık yaygın bir spor. Özellikle ABD ve İngiltere’de golf öyle bir hale geldi ki, sadece Amerika’da 20 bin golf sahası ve 50 milyona yakın golfçü bulunuyor. Bütün bunlar Golf otelleri şeklinde tematik bir konaklama şekli ortaya çıkardı. Golf destinasyonları arasında belki hala yavaş ama emin adımlarla ilerleyen Türkiye, golf otelleri ve golf sahalarıyla seçkin bir hizmet sunuyor.

En İyi Golf Otelleri

Aslında golf, Türkiye’de yeni bir spor değil. İlk golf kulübü İngilizler tarafında 1895 yılında kurulmuş. Ancak çok fazla ilgi görmeden kapalı bir zümre tarafından tercih edilen bir spor olmuş.

Türkiye’de golf federasyonu, sponsorlar ve devletin de katkılarıyla her geçen gün artan bir golf sporu ilgisi bulunuyor. Golf otelleri de eski hızında olmasa da birbiri ardına açılıp, yeni düzenlemeleri ve yenilikleri hizmete devam ediyorlar.

Gloria Golf Club

Gloria golf club, Avrupa’da bir otel bünyesinde bulunan en büyük golf sahasına sahip bir tesis.

Antalya Belek bölgesinde bulunan tesisin tasarımını ünlü mimar Michel Gayon gerçekleştirmiş. Türkiye’nin de en büyük golf alanı olan Gloria Golf Club teknolojinin de son imkanlarının kullanıldığı seçkin bir oyun alanı ve otel.

Bünyesinde barındırdığı golf akademisi de yine ülkemizin en gelişmiş golf eğitim akademisi ünvanını taşıyor.

golf otelleri

Kempinski Hotel The Dome

Kempinski Hotel The Dome, denizin ve torosların arasındaki farklı atmosferi ve yapısıyla gerçekten değişik bir hava veren bir tesis.

Mimarisinden Selçuklu çizgilerini hissedebileceğiniz Kempinski Hotel The Dome, yaklaşık olarak 70 bin metrekarelik bir alana sahip.

golf otelleri

Antalya şehir merkezine 35 kilometre gibi bir mesafede bulunan otel, golf tutkunlarına ve bu spora yeni başlayanlara özel paketler de sunuyor. Otel konfor ve hizmetleriyle de golfçüleri memnun etme konusunda oldukça iddialı.

Maxx Royal Belek

Maxx Royal Belek oldukça iddalı ve gerçek anlamda kaliteli bir tesis. Colin Montgomerie tarafından  tasarlanan sahalarıyla Belek’te bulunan en iddialı golf tesisi denilebilir.

Maxx Royal Belek otel olarak da göz kamaştırıcı. Golf oynamayı tercih eden biriyseniz mutlaka ama mutlaka Maxx Royal Belek’te konaklamanız ve enfes deneyimi tatmanız gerekir.

Sahalarının dünyanın en iyileri arasında yer alan Colin Montgomerie tarafından tasarlanmış olması iddiasının ciddiyetini gösteren bir sebep.

golf otelleri

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here