Ana sayfa Tatil Yerleri Yurtdışı Tatil Yerleri Eylül’de Nereye Gidilir: Yaz Tatilinizi Uzatmak İster misiniz?

Eylül’de Nereye Gidilir: Yaz Tatilinizi Uzatmak İster misiniz?

678
0
PAYLAŞ

Yaz tatili, yaz aylarının sona ermesiyle geride kaldı gibi bir algı oluşsa da en fazla 3 saatlik bi uçuşla tatilinize devam edebilirsiniz. Eylül’de nereye gidilir diye küçük bir araştırma ile aşağıdaki listeyi çıkardık. Haydi hep beraber bir göz atalım.

Eylül’de Nereye Gidilir?

Evet her ne kadar kızgın kumları nefis dalgaları bırakıp evimize, işimize, okulumuza dönsek de tatil için gelecek seneyi beklememize pek gerek yok aslında. Çünkü bunca telaş ve koşuşturmanın arasında hala bir tatil için zamanınız ve imkanınız varsa yurtdışına kısa bir hafta sonu kaçamağı için gidebilirsiniz.

Yaz tatilinizi ve keyfinizi uzatacak bu alternatiflerin 3 tanesini derledik. Gözatalım mı ne dersiniz?

1

Eylül Ayında İspanya

 

İspanya Eylül ayında gidilebilecek en ideal ülkelerden biri. Hem Avrupalı hem de Akdenizli olan İspanya’nın renkli kültürü, dans ve müzikleri, yemekleriyle nefis havası onu öne çıkaran özelliklerinden sadece birkaçı.

Eylül'de Nereye Gidilir?

Dilerseniz Madrid’i güzel bir havada gezip alışveriş yapabilir, dilerseniz Barcelona’da hayatın ritmi ve eşsiz mimariyle plajlara atabilirsiniz.

İspanya zaten eğlenen ve eğlenceli bir ülke. Ama eğlenmenin doruğuna çıkmak için İbiza’da orada sizi bekliyor. Ya da diyelim Eylül geldi gelmesine ama ben yine de deniz, güneş, kum isterim diyorsunuz. O zaman buyurun Valencia ve Alicante’ye.

İşin içine biraz tarihte katayım derseniz sıcak ve güleryüzlü İspanyolların bölgesi Endülüs’e de uğrayabilir ve zamanda yolculuğa kendinizi bırakabilirsiniz.

2 Hırvatistan Eylül’de de Şahane

 

Adriyatik denizinin neredeyse hakimi konumunda sahillerine yayılan ülke Hırvatistan, bu konumunun verdiği güzellikleri eylül ayında da sunmaya devam ediyor.

Akdeniz’de tatil denildiğinde son yıllarda Dalmaçya kıyılarına olağanüstü bir ilgi olduğunu görebilirsiniz. Özellikle Cruise gemileri ve yat turizmi ile öne çıkan Adriyatiğin bu enfes ülkesi, konaklama anlamında da her seviye ve bütçeye uygun sayısız seçenek bulunduruyor.

Örneğin Dubrovnik, Hırvatistan denildiğinde ilk akla gelen şehirlerden biri. Nefis korunmuş bir ortaçağ şehri olan Dubrovnik bu özelliği sayesinde Hırvatistan isminden bile önce geliyor.

Eylül'de Nereye Gidilir

Kıyı şeritlerinde yakın sayılabilecek mesafelerde bulunan Hırvat adaları da deniz ve güneş arayanları eylül’de üzmeyecek bir iklim ve konuma sahip. Hayat adriyatik kıyılarında eylül’de de çok güzel

3 Sicilya – Sardinya

 

Adalardan bahsetmişken İtalya’nın kendine özgü nefis adalarından bahsetmemek olmaz. İtalya’nın neredeyse tamamı müze gibi olan bir ülke. Neresine giderseniz gidin tarihten kaçamıyorsunuz.

Eylül'de Nereye Gidilir?

İtalya’nın bu eşsiz tarihi eserlerini de gezmek için eylül ayı en iyi dönemlerden biri. Çünkü temmuz ve ağustos sıcaklarında gezinmek pek de keyifli olmuyor. Bu bakımdan Roma’dan Floransa’ya, Napoli’ye kadar en güzel zamanlar.

Ama özellikle de bahsettiğim adalar. Eğer denize koşmak istiyorsanız Sicilya ve Sardinya adalarını da planlarınıza almalısınız. Sicilya’nın eşsiz bereketli yiyecekleri damaklarınızda kalacak..

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here