Ana sayfa Tatil Yerleri Yurtdışı Tatil Yerleri Çölde Bisiklet Turu: Sonsuz Topraklarda İki Tekerlek Üzerinde

Çölde Bisiklet Turu: Sonsuz Topraklarda İki Tekerlek Üzerinde

424
0
PAYLAŞ

Namibya’da 50 bin kilometrekarelik bir alanı kaplayan Namib Çölü, bisiklet tutkunlarına çölde farklı bir macera deneyimi sunuyor. Çölde bisiklet turu. Tatilinizde farklı bir aktiviteyi farklı bir ortamda yaşamak isterseniz yazıyı okumaya devam edin.

Çölde Bisiklet Turu ve Namib Çölü

Namib çölünün Atlas okyanusu boyunca uzanan kısmı Namibya sahillerini oluşturuyor. Angola’ya kadar uzanan çölde yapılacak farklı bir deneyim bulunuyor. Çölde bisiklet turu ve bisiklet safari.

Namibya, Nama dilinde “Çok Büyük” anlamına geliyor. Zor hava ve doğa şartlarına alışık dayanıklı olanları bu büyük ülkede eşsiz bir macera bekliyor.Bisiklet turları öyle yalnızca bisiklete binmek değil Namibya’da. Oldukça fazla ilgi gören bisiklet turlarında filler ve develer de eşlik ediyor.

Dilerseniz Haftalık Bisiklet Turu

Çölde bisiklet turu genellikle ortalama 20 kilometrelik parkurlar üzerinde gerçekleştiriliyor. Kolay başlangıçların son çeyreğinde kumlara batıp çıkılıp gidiliyor. Günlük turların dışında haftalık uzun süreli bisiklet turları da düzenleniyor. çöl bisikletle yol alıyor ve kamp alanlarında konaklıyorsunuz.

Çölde bisiklet turu

Sıcaklığın en düşük 25 derece olduğu Namibya Çölü’nde hava sıcaklığı geceleri 10 derecelere kadar düşüyor. Sonsuz topraklarda iki tekerlek üzerinde nefis bir maceraya hazırsanız bu hava şartlarını da mutlaka gözönüne alın.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here